Česky Slovensky English
TCC Logistics

Michal Šesták

Michal se narodil a studoval v Česku a od roku 1993 žije v Austrálii, Sydney.

Po absolvování maturity odjel na 1,5 roku do německých Alp pracovat na horskou chatu, získal zde krom jiného výborné znalosti německého jazyka a ihned po návratu do Čech si naplánoval cestu a odletěl do Sydney aby se zdokonalil v dalším jazyce, angličtině.

Během denního studia v Sydney začal poskytovat agenturské služby ostatním studentům přijíždějících z Česka a Slovenska. Touto činností se zabývá doposud a je výkonným ředitelem v největší česko-slovenské studentské agentuře AustraliaOnline, specializující se na zprostředkování studia, cestování a emigrace do Austrálie.

Na universitě CQ University získal Michal titul Bachelor of Business Management a na University of New South Wales titul Master of Commerce co se financí týče a v imigračním právu zakončil studia na University of Technology Sydney s Graduate Certificate což je nutnost k tomu aby se Michal stal registrovaným imigračním poradcem u Ministerstva pro emigraci (MARA) a členem Institutu pro emigraci do Austrálie (MIA). Zde je třeba uvést, že emigrace do Austrálie je velmi pečlivě řízena státem a všichni poradci aktivní v této oblasti podléhají velmi přísnému výběru.

V roce 2004 připravil a zrealizoval projekt velké české restaurace v Sydney. Současně tím i pomohl českým studentům získat první zaměstnání v zahraničí, ale také spoustu kontaktů, které jim pomohly v jejich budoucím životě. Samozřejmě také představil výtečné české točené pivo, které do toho okamžiku nebylo nikde na Australském trhu. Po roce úspěšného fungování české restaurace založil velkoobchod českým sudovým pivem v Sydney, který jako jediný importoval z Čech. V dnešní době dováží tato firma kontejner sudového piva každé 4 týdny.

Právě dovoz piva a nutné napojení na spediční služby dalo Michalovi první zkušenosti s mezinárodní logistikou. Koncem roku 2011 se objevila obchodní příležitost a tak založil v Česku a na Slovensku spediční firmu TransContinental Cargo Logistics s.r.o., jednatelkou pak stanovil osobu, která nejen absolvovala vysokou školu se zaměřením na logistiku, ale hlavně má dlouholetou praxi a zkušenosti v oboru.

Michal velmi rád cestuje po bushi, lyžuje a velkým koníčkem mu jsou horská kola. A právě importér piva založil a je také hlavním sponzorem mountainbike team v Sydney, s kterými jezdi, když mu povinnosti dovolí.

I přesto, že podniká také v oblasti importu piva paradoxně alkohol nevyhledává. Bylo to asi patrné i během natáčení několika dílů pořadu Prostřeno! vysílaných na jaře roku 2012 a točených přímo v Austrálii. Michal se snaží do obou zemí, které mu poskytují domov, dodat zajímavé a vyhlášené prvky tak aby z toho mělo užitek co nejvíce lidí a zprostředkoval alespoň částečně atmosféru a kulturu obou států.